28.10.2021 |

Brasiilia jiu-jitsu vööd

Võimla peatreener Jorgen Matsi ja Eesti esimese musta vöö omanik Brasiilia jiu-jitsus Martin Aedma on vööde olemust Võimlas ja BJJs üldiselt kirjutanud väga kenasti siin.

Vööpuu

Bjj.ee lehel on vööpuu, mis on väga lahe idee. Aga kuna Brasiilia jiu-jitsu populaasus kasvab, siis selle kaasajastamine on aina töömahukam.

Kuna see bjj.ee vööpuu leht on juba mõnda aega varjusurmas, siis mõtlesin, et äkki märgiks siia blogisse üles uued vööd, keda sotsiaalmeedias märkan. Aga see osutus natuke töömahukamaks, kui esialgu arvasin. Sellest tulenevalt otsustasin teha eraldi rakenduse (nt jquery datatables + Google Sheets API), kus neid oleks lihtsam hallata.

Valminud vööpuu leiab siit. See loeb Google Sheetist andmeid, annab endpointi kaudu välja jsoni ja datatables vormistab need tabeliks. Nii on ehk mõistlikum asju hallata selle asemel, et mingit WordPressi lehte/postitust pidevalt uuendada.

2 thoughts on “Brasiilia jiu-jitsu vööd”

    1. Mhm. Ma olen seal isegi olemas aga mul ei ole väga usku, et sellest tekiks ala kandepinnast ülevaadet andev koht.

      Mul on tabelis 236 nime (alates sinisest vööst), BC-s on Eestist ainult 70 inimest (sh valged vööd). Viimasel BTT graduationil anti veel peotäis vöid – lillasid 3 ja siniseid 8 – keda minu endagi tabelis veel ei ole (sest ma ei tea lihtsalt inimeste nimesid). BTT Estoniast on Beltcheckeris ainult 2 inimest kuigi viimane seminar oli selline ja olen Beltcheckerit klubi chatis ka jaganud.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *