28.10.2021 |

Brasiilia jiu-jitsu vööd

Võimla peatreener Jorgen Matsi ja Eesti esimese musta vöö omanik Brasiilia jiu-jitsus Martin Aedma on vööde olemust Võimlas ja BJJs üldiselt kirjutanud väga kenasti siin.

Lõpetasin (12.22) selle tabeli pidamise ära. Lillasid ja siniseid vöid on aina rohkem – ma ei tea kõikide nimesid. Samuti on keerukas aru saada, keda tabelisse täpselt peaks lisama – kas ka Eestis värvilise vöö saanud välismaalasi näiteks. Lisaks veel privaatsuse küsimus. Eesti jitsikatest saab edaspidi väikse(!) ülevaate Beltcheckerist.

Vööpuu

Vaata vööpuud

Bjj.ee lehel on vööpuu, mis on väga lahe idee. Aga kuna Brasiilia jiu-jitsu populaasus kasvab, siis selle kaasajastamine on aina töömahukam.

Kuna see bjj.ee vööpuu leht on juba mõnda aega varjusurmas, siis mõtlesin, et äkki märgiks siia blogisse üles uued vööd, keda sotsiaalmeedias märkan. Aga see osutus natuke töömahukamaks, kui esialgu arvasin. Sellest tulenevalt otsustasin teha eraldi rakenduse (nt jquery datatables + Google Sheets API), kus neid oleks lihtsam hallata.

Valminud vööpuu leiab siit. See loeb Google Sheetist andmeid, annab endpointi kaudu välja jsoni ja datatables vormistab need tabeliks. Nii on ehk mõistlikum asju hallata selle asemel, et mingit WordPressi lehte/postitust pidevalt uuendada.

2 thoughts on “Brasiilia jiu-jitsu vööd”

    1. Mhm. Ma olen seal isegi olemas aga mul ei ole väga usku, et sellest tekiks ala kandepinnast ülevaadet andev koht.

      Mul on tabelis 236 nime (alates sinisest vööst), BC-s on Eestist ainult 70 inimest (sh valged vööd). Viimasel BTT graduationil anti veel peotäis vöid – lillasid 3 ja siniseid 8 – keda minu endagi tabelis veel ei ole (sest ma ei tea lihtsalt inimeste nimesid). BTT Estoniast on Beltcheckeris ainult 2 inimest kuigi viimane seminar oli selline ja olen Beltcheckerit klubi chatis ka jaganud.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BJJ Blog Proudly powered by WordPress Kui sa oled jõudnud siia lugema, siis infoks, et see on mu väike SEO eksperiment proovimaks, kas ma saan teha paremat sisu, kui see, mis on juba olemas ja selle Google'is kenasti rank'ima. Mitmes alustamisest rääkivas podcastis, mida kuulasin, jõuti selleni, et klubi valik tehakse Google otsingu põhjal ja ehk see leht aitab ka selle valiku tegemisel (kui see muidugi rankib). Ma olen ühe korra (2000ndate keskel) aidanud natuke Tartu tõstesportlasi meediaga ja jõudsime kenasti pildile. Proovin kas tuleb välja seda korrata :) Miks kohe oma domeen? .eu domeen on 10 aastaks 10 eur+km. Miks mitte? Domeen registreeritud: 13.11.21. ~600 külastajat kuus.